top of page
DSC04513.jpg

FELDENKRAISOVA METODA
téma:
 od dlaní přes ramena ke krku
ÚTERÝ 17:45 - 18:45
kurz na živo
s Ve
ronikou Švecovou
16
.1. - 19.3. 2024

Dlaněmi konáme, uchopujeme, komunikujeme a "chápeme" vše v našem světě. Je až s podivem kolik času denně používáme dlaně a naše paže - od jemných a detailních pohybů až po zdvihání těžkých břemen. 

Na těchto lekcích Feldenkraisovy metody budeme prostřednictvím neobvyklých pohybů hledat uvolnění dlaní, paží a ramen a následně krku a hrudníku.

 

Jedním z nosných bodů lekcí bude najít propojení paží, ramen a lopatek s naším trupem. 

 

Můžete se těšit na 10. pohybových lekcí, trochu povídání k tématu a prostor pro Vaše dotazy. 

 

Žádné předchozí zkušenosti s Feldenkraisovou metodou nejsou nutné. 

 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

  • cena kurzu (10 lekcí) : 2250 Kč

  • kurz probíhá na adrese Vinařská, Praze 7 Letné,

  • všichni kurzisté mají přístup k nahrávkám po celou dobu trvání kurzu a další 1 měsíc po jeho skončení

Chcete zjistit, zda je kurz pro Vás vhodný nebo máte nějaké jiné otázky?

 

Prosím neváhejte psát in info@akasha.cz nebo volejte na 723 641 948

bottom of page