MALY KURZ JT PRO POKROCILE s LUCII
top of page
Image by Tsunami Green

FELDENKRAISOVA METODA
téma:
 páteř bez bolesti
ÚTERÝ 17:45 - 18:45
kurz na živo
s Ve
ronikou Švecovou
26
.9. - 5.12. 2023

Jedním z ukazatelů zdravé páteře je volnost pohybu do mnoha různých směrů.
 
Kromě toho hrají důležitou roli harmonické vztahy mezi křivkami zad (pozor rovnější neznamená vždycky lepší!). Často naše životy vyžadují jednostranný pohyb naší páteře (především směrem dopředu) a tak naše obratle a ploténky nevyživujeme a nestimulujeme dostatečně pestrým a vhodným pohybem. 

 

Na těchto lekcích Feldenkraisovy metody budeme prostřednictvím miniaturních i velkých pohybů hledat a zkoumat větší délku, prostor a lehkost pohybu v páteři za pomocí inteligentního využití gravitace a přiměřeného svalového napětí. 

 

Můžete se těšit na 12. pohybových lekcí, trochu povídání k tématu a prostor pro Vaše dotazy. 

 

Žádné předchozí zkušenosti s Feldenkraisovou metodou nejsou nutné. 

 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

  • cena on-line kurzu (11 lekcí) : 2420 Kč

  • kurz probíhá na adrese Vinařská, Praze 7 Letné,

  • všichni kurzisté mají přístup k nahrávkám po celou dobu trvání kurzu a další 1 měsíc po jeho skončení

Chcete zjistit, zda je kurz pro Vás vhodný nebo máte nějaké jiné otázky?

 

Prosím neváhejte psát in info@akasha.cz nebo volejte na 723 641 948

bottom of page