top of page
iff-archive_modern-photos-005-highres.jpg

FELDENKRAISOVA METODA
téma: síla pánve, břicha a beder

STŘEDA 8:30 - 9:30
kurz na živo nebo on-line
s Veronikou Švecovou
10.1. - 27.3. 2024

Oblast pánve, břicha a beder je oblastí, z které vychází a kterou prochází většina pohybů.
 
V tomto ohledu je pánev naším skutečným středem - jádrem, jehož pohybová síla spočívá ne v zatuhnutí, posílení a rigidnosti, ale ve svobodě pohybovat se rozmanitými směry a v koordinaci s našimi nohami, hrudníkem a hlavou. 
 
Pojďte objevit dynamickou sílu skrz jemné i větší pohyby pánve a vyvážený svalový tonus zad a břicha skrz pohybové lekce Feldenkraisovy metody, předchozí zkušenosti nejsou nutné. Kurz navštěvují začátečníci i ti, kteří mají s metodou zkušenosti.
Kurz je díky charakteru a flexibilitě lekcí vhodný i pokud máte nějaké pohybové omezení nebo obtíže.
V případě nejasností můžete vhodnost konzultovat emailem (info@akasha.cz). 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

  • cena kurzu na živo (12 lekcí) : 2760 Kč

  • místo konání: Milady Horákové 53, Praha 7

  • cena on-line kurzu (12 lekcí) : 2340 Kč

  • kurz probíhá skrz aplikaci Zoom

  • všichni kurzisté mají přístup k nahrávkám po celou dobu trvání kurzu a další 1 měsíc po jeho skončení

Chcete zjistit, zda je kurz pro Vás vhodný nebo máte nějaké jiné otázky?

 

Prosím neváhejte psát in info@akasha.cz nebo volejte na 723 641 948

bottom of page