top of page
krk feldenkrais.jpg

FELDENKRAISOVA METODA
pro zdravou krční páteř
MINIKURZ 8 LEKCÍ

STŘEDA 8:30 - 9:30
kurz na živo nebo on-line
s Veronikou Švecovou
17.4. - 19.6. 2024

Ztuhlá krční páteř je nepříjemným omezením, s kterým se potýká čím dál více lidí. Pro někoho může být výsledkem pracovního vytížení, emočního stavu (všimněte si, co se děje s krkem, když jste ve velkém stresu!) nebo ztráty opory ve spodních úrovních páteře.
Ať už je příčinnou cokoliv, dlouhotrvající změnu může přinést tak trochu jiné cvičení než divoké rady, jak krk "strečovat" z googlu : ) Pozornost a jemnost má léčivou sílu. 
Pojďte zkusit jemné pohybové cvičení, které kombinuje sílu vnímání, neobvyklých pohybů s terapeutickým potenciálem a hledání souvislostí a pohybem celé naší páteře a pánve. Zakusíme uvolnění krku, ale také obličeje a ramen, které i můžete přenést do svého života.
Kurz je díky charakteru a flexibilitě lekcí vhodný i pokud máte nějaké pohybové omezení nebo obtíže.
V případě nejasností můžete vhodnost konzultovat emailem (info@akasha.cz). 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

  • cena kurzu na živo (8 lekcí) : 1840 Kč

  • místo konání: Milady Horákové 53, Praha 7

  • cena on-line kurzu (8 lekcí) : 1640 Kč

  • kurz probíhá skrz aplikaci Zoom

  • všichni kurzisté mají přístup k nahrávkám po celou dobu trvání kurzu a další 1 měsíc po jeho skončení

Chcete zjistit, zda je kurz pro Vás vhodný nebo máte nějaké jiné otázky?

 

Prosím neváhejte psát in info@akasha.cz nebo volejte na 723 641 948

bottom of page