

FELDENKRAISOVA METODA
téma: hledání středu
PONDĚLÍ 19:30 - 20:30
kurz on-line (skrz platformu ZOOM)
s Veronikou Švecovou
18.9. - 11.12. 2023
Být ve svém středu neznamená být v rigidním stavu a zatnutí...Feldenkraisova metoda chápe střed dynamicky jako inteligentní a úměrné vyvažování.
Pojďme společně v lekcích hledat střed, který souvisí s naší páteří, trupem a končetinami a nechází se někde mezi pravou a levou stranou, hořejškem a dolejškem a předním a zadním plánem.
Lekce Feldenkraisovy metody dokáží zlepšit pohybovou koordinaci a vyvážit užití síly nalezením rovnováhy mezi uvolněním a napětím. Navrací nás k radostnějšímu a plynulejšímu pohybu v každodenním životě, chůzi, sportu....
V tomto zimním běhu kurzu budeme objevovat:
-
téma středu jako funkční středové linky
-
větší jasnost páteře v méně obvyklých situacích a pohybech
-
jak fungující a integrovaný střed dává volnost našim pažím a nohám
Předchozí zkušenosti s FM nejsou nutné, tento kurz navštěvují začátečníci i ti, kteří mají s metodou zkušenosti.
V případě nejasností můžete vhodnost konzultovat emailem (info@akasha.cz).
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? :
-
Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.
-
Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.
-
Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.
-
Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!
-
cena on-line kurzu (13 lekcí) : 2600 Kč
-
kurz probíhá skrz aplikaci Zoom
-
všichni kurzisté mají přístup k nahrávkám po celou dobu trvání kurzu a další 1 měsíc po jeho skončení
Chcete zjistit, zda je kurz pro Vás vhodný nebo máte nějaké jiné otázky?
Prosím neváhejte psát in info@akasha.cz nebo volejte na 723 641 948