top of page

Milí přátelé a příznivci studia Akasha, 

 

studio Akasha ukončí svůj provoz na Kamenické 2, a to koncem února 2021. Akashu uzavírám s velkou dávkou lítosti, ale také s úlevou. 

 

Provoz studia v rámci pandemie je náročnou zkouškou, ale také velkým impulzem k zamyšlení. Již před covidovou událostí jsem uvažovala nad změnou konceptu studia a také nad touhou věnovat více času učení lekcí jógy a Feldenkraisovy metody – tedy něčemu co mě baví a co mě původně dostalo k Akashe. 

 

Dopátrat se k tomu, co vlastně chceme a co je naší velkou touhou je náročné, často jsou naše hluboké přání a touhy dobře ukryté…a já před sebou odkryla, že se nechci nechat stresovat a vyčerpávat provozem studia v takovém rozsahu, jaké to vyžadovala Akasha. 

 

Studio žilo od prosince nadějí, že bude pokračovat pod vedením skvělé a talentované ženy, ale bohužel majitel nemovitosti (i přes jeho původní prosbu a žádost, aby studio pokračovalo dále) se po měsíci jednání rozhodl, že prostor chce využívat jinak.

 

Akasha má krásnou a bohatou historii a za celou dobu svého působení byla místem kultivace jógy, inspirativních setkání, revolučních workshopů, výcviků a především sdružením skvělých učitelů. To vše začalo v roce 2009 díky smělému záměru a odhodlání Běly Chylíkové. Od konce roku 2012 jsme „akáší“ štafetu převzaly s Alicí Červinkovou a od roku 2018 jsem se provozu věnovala samostatně. V posledních pár letech se „akáší“ podoba jasněji usadila v odkazu jógové terapie, snažila se být místem, kde se pěstuje vědomý a kreativní pohyb, který stojí na pilířích citlivosti, vnímavosti a „tělesné“ udržitelnosti.

 

Akasha nezanikne úplně – její existence se promění, pod její záštitou budou vypisovány skupinové lekce a akce moje a Lucie Königové (ty zůstanou v relativně stejné podobě na Letné, více informací brzy). Akasha bude nadále organizovat výcvik jógové terapie Svastha Yoga Therapy Training a podporovat výcvik Jóga jako vědomá cesta. A v budoucnu plánujeme znovu pozvat skvělé osobnosti jógového a pohybového světa (třeba podruhé Jules Mitchell!). A protože je Akasha (v) éter(u), možná vyplní i on-line prostor, tak jak tento rok už zkusila. Akasha byla, je a bude místem pro jógu srdcem. 

 

S koncem studia budu prodávat jeho veškeré vybavení - od podložek a pomůcek, až po nábytek, koberce, drobnou elektroniku apod.Burza proběhne v polovině února (plán je od 11.2. do 14.2.). Předměty k prodeji budou zveřejněny na soc. sítí / na webu / budou k vidění ve studiu. Tam si je můžete přijít vyzvednou  či odkoupit. 

 

Srdečně Veronika Švecová

Edited Image 2015-8-12-11:0:30
bottom of page