Těhotenská jóga

středa   13:00-14:15

Nela Anna Perglová

 

Jóga pro těhotné má blahodárné účinky na zdraví a psychiku nastávající maminky a tím pádem i dětátka.  Kromě mnoha dalších účinků cvičení jógy v těhotenství pomáhá předejít bolestem zad nebo je zmírňuje, harmonizuje činnost jednotlivých orgánů, posiluje svaly pánevního dna, odstraňuje otoky rukou a nohou a pomáhá připravit ženu psychicky i fyzicky na porod.

 

Jógové cvičení harmonizuje tělo a mysl ženy a napomáhá prožívat probíhající změny běhěm těhotenství. Díky svému celostnímu zaměření pohlubuje jógová praxe vztah mezi matkou a dítětem. Ženy, které v těhotenství cvičí jógu se také mnohem lépe a rychleji zotavují po porodu.

Každá lekce zahrnuje jógové pozice, práci se svaly pánevního dna a dechová cvičení, která působí pozitivně při přípravě na porod. Lekce je zakončena přijemnou relaxací. Cvičení je bezpečné, přizpůsobené potřebám těhotných žen.

 

Pokud nemá žena předchozí zkušenosti s pravidelnou jógovou praxí, doporučuje se začít se cvičením těhotenské jógy od dokončeného prvního trimestru těhotenství. Pokud je nastávající matka i dětátko v pořádku, cvičit je možné až do porodu. Těhotenskou jógu je možno po souhlasu lékaře cvičit i pokud čekáte dvojčata.

Cvičení jógy v těhotenství je blahodárné, přesto doporučujeme konzultovat s Vaším gynekologem či gynekoložkou, zda je pro vás cvičení vhodné.Lekce stoji  210 Kč/75 minut

Na lekci můžete také využít předplacenou kartu, další info zde

 

 

Drahé těhotné jogínky, pokud chcete uplatnit lekce jógy pro těhotné u pojišťovny, tak si prosím vždy po každé lekci řekněte lektorce o doklad, zpětně doklady na otevřené vstupy nevystavujeme! 

 

Vhodnější pro účely pojišťovny, která proplácí systematickou (tj několikaměsíční) návštěvu kurzů, je pořídit si permanentku na těhotenskou jógu. Doklad Vám samozřejmě rádi vydáme na místě, při nákupu permanentky.