MALY KURZ JT PRO POKROCILE s LUCII
top of page
feldenkraisova metoda kycle ramena.jpg
RANNÍ FELDENKRAISOVA METODA: Pohybem k sebeuvědomění - lekce zaměřené na kyčle a ramena 

ST 8:30 - 9:30

20.2. 2019 - 19.6. 2019 (lekce se nebude konat 1. a 8.5. 2019)

Veronika Švecová

 

Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

 

Tyto ranní lekce budou zaměřeny na uvolnění, ale i posílení našich kořenových kloubů - kyčlí a ramen. Kyčle a ramena souvisí s pohyblivostí naší páteře a také s funkcí a pohybem ostatních kloubů horní i dolní končetiny. Přijďte zakusit, jaké je to pohybovat se s lehkostí!

 

Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

na lekce lze docházet i jednotlivě (cena je pak 230 Kč za lekci), na lekci lze použít akáší kartu (na lekce 75 min)

 

bottom of page