iff-mod-2014-020-gold-l1_edited.jpg
iff-mod-2014-051-gold-l1.jpg
RANNÍ FELDENKRAISOVA METODA: Pohybem k sebeuvědomění - lekce zaměřené na ramena a šíji 

ST 8:30 - 9:30

20.5. 2020 - 1.7. 2020 

Veronika Švecová

 

 
Oblast krku, šíje a ramen je jednou z částí našeho těla, kde pociťujeme ztuhlost, nepohodlí a případně i bolest. Do jejich stavu se promítá to, jak neseme světem naši hlavu ( případně i to, co si v ní neseme : ), a dále vztah mezi hlavou, hrudníkem a pánví. Ztuhlý krk a ramena nás mohou omezovat při práci, sportu a běžném životě. Lekce Feldenkraisovy metody mohou objevit a přenastavit pohybové stereotypy (které jsou často příčinou opakujících se problémů a stažení) a přinést oblasti krku a ramen úlevu a lehkost.  
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ anebo co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

na lekce lze docházet i jednotlivě (cena je pak 230 Kč za lekci), na lekci lze použít akáší kartu (na lekce 75 min)

cena kurzu: 2700 Kč / 15 lekcí