MALY KURZ JT PRO POKROCILE s LUCII
top of page
iff-mod-2014-020-gold-l1_edited.jpg
iff-mod-2014-051-gold-l1.jpg
RANNÍ FELDENKRAISOVA METODA: Pohybem k sebeuvědomění - volná ramena, paže a šíje 

ST 8:30 - 9:30

4.1. - 12.4. 2023 

Veronika Švecová

 

 

Oblast krku a ramen je jednou z částí našeho těla, kde se často vyskytuje nepříjemné napětí a nepohodlná ztuhlost. Ztuhlý krk, nepohyblivá ramena a paže často bereme jako "pracovní" daň nebo jako důsledek intenzivního sportu nebo nošení předmětů (i dětí, psů, koček : )

 

Pokud hledáte způsob, jak docílit úlevy, větší volnosti a přirozené pohyblivosti celé oblasti ramen, paží, ale i hrudníku, můžete vyzkoušet lekce Feldenkraisovy metody. 

 

V lekcích prostřednictvím neobvyklých pohybů a vedení pozornosti budeme objevovat a přenastavovat pohybové stereotypy (které jsou často příčinou opakujících se problémů a stažení) a hledat efektivnější propojení mezi trupem a našimi pažemi, abychom mohly rameny a krkem pohybovat lehce a plynule. 

 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ anebo co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

na lekce lze docházet i jednotlivě (cena je pak 240 Kč za lekci), pokud není naplněna kapacita kurzu

cena kurzu NA ŽIVO: 3270 Kč / 15 lekcí

cena kurzu ON-LINE: 2925 Kč / 15 lekcí

 

bottom of page