Na vlně dechu: ranní aštanga

středa 7:15 - 8:15

3.června - 24.června 2020 (nekoná se 17.6.)
Alice Červinková

Tradičně se aštanga praktikuje ráno, dynamické cvičení rozproudí v těle energii a látkovou výměnu a propojení pohybu a dechu přispěje ke klidné a vyrovnané mysli.
Hlavní osou kurzu je souběžné hledání stability a lehkosti v pozicích i v pohybu (vinjása) a vědomá práce s dechem. Lekce otevíráme cvičením, které probudí tělo a dech a pak přecházíme k pozdravům slunci a dalším pozicím. Studenti si postupně osvojují samostatné cvičení pozdravů slunci, které si tak mohou přizpůsobit svým individuálním možnostem a postupně rozvíjet a prohlubovat ve svém tempu.
Aštanga jóga patří mezi fyzicky náročnější dynamické směry jógy, typická je pro ní plynulost a krátké výdrže v pozicích. Díky principům aštanga jógy jsou tyto výdrže (na 5 dechů) dostatečné k tomu, aby jógové pozice měly účinek na celý organismus.
Aštanga jóga je ucelený jógový systém, který je postavený na sériích jógových pozic - v tomto kurzu budeme praktikovat první sérii (joga čikitsa, jógová terapie), která je zaměřená na odstranění páteřních bloků a rozvoj tělesné síly a pružnosti. Aštanga jóga vede k dosažení tělesné rovnováhy a vnímavosti k vlastnímu tělu.

 

Kurz je možný navštívit i jednotlivě bez rezervace, není-li kapacita naplněna,  viz označení lekce v rozvrhu.

Kurz:         3 lekce / 160 Kč/lekce

Drop in:    190 Kč 

480 Kč

Please reload

minikurz jaro 2020

Ceny  jsou uvedeny  včetně DPH

Kamenická 2 - Praha 7

vchod za rohem z ulice Kostelní

 

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

napište nám na info@akasha.cz

(dotazy, zařazení do mailling listu, informace o kurzech)

tel.:  723641948

​© Copyright 2013 Akasha Studio.