top of page
An-example-of-a-Greek-pentathlete-the-discobolus-of-Myron-fifth-century-BC_edited.jpg
RANNÍ FELDENKRAISOVA METODA: Pohybem k sebeuvědomění - lekce zaměřené na hrudník
NA ŽIVO (LETNÁ PRAHA 7) nebo ON-LINE

ST 08:30 - 09:30

5.1. - 9.3. 2022

Veronika Švecová

 

Jak dokážete vnímat Váš hrudník? Náš hrudník je jedním z místem, kde se často omezuje pohyblivost. Děje se to často v souvislosti s kontrolou emocí nebo také s představou správné postury ("vypnout prsa, ramena dozadu : ). Tyto restrikce neomezují pouze dech, ale také pohyb celé páteře a těla a také psychické naladění. 
Větší pohyblivost hrudníku a poddajnost žeber vždy přispívá k lepší pohyblivosti a akceschopnosti. Přijďte pohybem a prožitkem zkoumat vztahy mezi pohyblivostí žeber a fyzickým a mentálním stavem.
 
Lekce jsou vhodné ať už máte nebo nemáte zkušenosti s Feldenkraisovou metodou. 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ anebo co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

- cena kurzu na živo: 1850 Kč / 10 lekcí (lekcí se budete účastnit na živo na Letné, budete mít možnost připojit se eventuálně on-line a budete mít přístup k nahrávkám lekcí)

- cena kurzu on-line: 1700 Kč / 10 lekcí (lekcí se budete účastnit přes platformu ZOOM a budete mít přístup k nahrávkám lekcí)

 

Studenti mohou využít po dobu trvání kurzu individuální lekce Feldenkriasovy metody (Funkční integrace) s Veronikou za zvýhodněnou cenu. Pro více informací prosím volejte Veronice na 723 641 948. 

Bojíte se registrovat na živé lekce z důvodu "lockdownu"?

V případě, že vláda omezí či zruší možnost skupinových lekcí, budete si moci vybrat, zda Vám bude vrácena poměrná částka za nevychozené lekce nebo v případě zájmu přejdete na on-line výuku. 

Pro více informací využijte telefonický nebo emailový kontakt. 

bottom of page