MALY KURZ JT PRO POKROCILE s LUCII
top of page
iff-archive_modern-photos-020-highres.jpg
RANNÍ FELDENKRAISOVA METODA: Pohybem k sebeuvědomění - lekce zaměřené na krk a hlavu
NA ŽIVO (LETNÁ PRAHA 7) nebo ON-LINE

ST 08:30 - 09:30

30.3. - 22.6. 

Veronika Švecová

 

Naše oblast krku a ramen je zvlášť citlivou a náchylnou oblastí, která má tendenci kumulovat napětí. Souvisí to s vystavením velkého množství stresu (a naší fyziologickou reakci na něj) a nevhodné pohybové návyky.
 
Obdobně hlavu nemáme tendenci vnímat a hýbat jí jako by by byla součást naší páteře - často ji pohybově oddělujeme od zbytku našeho trupu a naše hlava nás "předchází" a neseme ji s velkou tíhou. 
V tomto kurzu Feldenkraisovy metody budeme objevovat, jaké je to pohybovat s hlavou a krkem s lehkostí a budeme odstraňovat někdy i roky trvající napětí a bolest krční páteře a hlavy. Budeme se také věnovat čelistím a dalším místům hlavy a šíje. 
Lekce se budou věnovat zřejmému i nezřejmému propojení krku a hlavy s naší páteři, pažemi a nohami.
Lekce jsou vhodné ať už máte nebo nemáte zkušenosti s Feldenkraisovou metodou. 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ anebo co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

- cena kurzu na živo: 2535 Kč / 13 lekcí (lekcí se budete účastnit na živo na Letné, budete mít možnost připojit se eventuálně on-line a budete mít přístup k nahrávkám lekcí)

- cena kurzu on-line: 2340 Kč / 13 lekcí (lekcí se budete účastnit přes platformu ZOOM a budete mít přístup k nahrávkám lekcí)

 

Studenti mohou využít po dobu trvání kurzu individuální lekce Feldenkriasovy metody (Funkční integrace) s Veronikou za zvýhodněnou cenu. Pro více informací prosím volejte Veronice na 723 641 948. 

Bojíte se registrovat na živé lekce z důvodu "lockdownu"?

V případě, že vláda omezí či zruší možnost skupinových lekcí, budete si moci vybrat, zda Vám bude vrácena poměrná částka za nevychozené lekce nebo v případě zájmu přejdete na on-line výuku. 

Pro více informací využijte telefonický nebo emailový kontakt. 

bottom of page