top of page
feet-panorama_edited.jpg
RANNÍ FELDENKRAISOVA METODA (ON-LINE): Pohybem k sebeuvědomění - lekce zaměřené na chodidla

ST 8:30 - 9:30

21.4. - 23.6. 2021 

Veronika Švecová

 

Naše chodidla jsou mistrovským dílem - 26 kostí, 33 kloubů a nespočet svalů. Jsou obdařeny velkým množstvím nervových zakončení, proto jsou důležitou "branou" našeho vnímaní. 
 
Tyto lekce Feldenkraisovy metody budou zaměřeny na rozvoj přirozené pružnosti (vlastně i pruživosti) a síly chodidel v celé jejich délce i šířce. Budeme rozvíjet schopnost nést a přenášet váhu celého těla bez těžkosti, propojíme je s našimi koleny, kyčlemi, páteří i hrudníkem. 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

na lekce lze eventuálně docházet i jednotlivě (pro další informace pište na info@akasha.cz)

  • cena on-line kurzu: 1700 Kč / 10 lekcí (kurz probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM)

  • všem kurzistům jsou k dispozici audio nahrávky z lekcí po dobu trvání a kurzu a cca 1 měsíc po jeho skončení

 

Jaro/ léto  2021 

ON-LINE

bottom of page