Petra Matlachová

 

 

Když jsem byla malá, se mě jednou má prababička zeptala: “Můžeš si vybrat, buď budeš brečet a nebo se budeš smát. Co si vybereš?” Dostala jsem do života nejen cenou radu, ale i způsob žití. Protože člověk který se ptá, se neustále učí a roste...

 

Během svého života jsem úspěšně vystudovala na Teologické fakultě Jihočeské university obor Pedagogika volného času a jelikož je to velmi široké téma, specializuji se na pohybové aktivity, filozofii výchovy a enviromentalistiku.

 

O jógu jsem se začala zajímat na vysoké škole, protože mi chybělo komplexní cvičení při náročných sportech. Později se ale z obyčejného cvičení stala i životní filosofie, která posiluje mou vnitřní motivaci k neustálým životním otázkám. 

 

Od roku 2008 jsem vedla dětské i studentské kroužky lezení, lyžovaní, snowbardingu a účastnila jsem se sportovních škol v přírodě, kde jsem pomalu rozvíjela zkušenosti v předávání jógy. Podílím se na vedeni kurzu acroyogy pro dospělé. A pracuji v lesní mateřské školce, kde jsem si všimla u dětí pohybových prvků, které občas připomínají akrobatické prvky. Proto bych ráda i u dětí podporovala jejich přirozenost a svobodu pohybu s bezpečným návodem.

 

Do svých lekcí přenáším hravost, přirozenost a lehkost, protože věřím, že právě těmito způsoby se člověk nejlépe učí...