top of page

Lucie Königová

Józe se věnuji od roku 1998 a lekce vedu 11 let. Jako lektorka jógy a jógové terapie vyučuji na lekcích i individuálních konzultacích v Praze. Vedle toho vedu semináře i v dalších městech ČR. V současnosti mj. spoluvytvářím osnovy 800-hodinového výcviku jógové terapie Svastha Yoga & Ayurveda a mentoruji několik mladých jógových učitelů z ČR a zahraničí.

 

Měla jsem možnost, štěstí a čest učit se po celém světě u řady inspirativních jógových učitelů, jimž vděčím za mnohé - zejména Marcele Mikešové, Shivě Rhea, Paddy McGrath, Susi Hately, Godfreymu Devereux a Olivii Crooks. Mými hlavními učiteli jsou členové rodiny Mohanových, posledních přímých žáků legendárního Krišnamačárji – Angarai Ganesha, Indra a Ganesh Mohanovi. Vedle jógy se s velkou vášní věnuji studiu ájurvédy, vývojové kineziologie, spirální dynamiky, fyzioterapie, Feldenkreisovy metody, přirozeného pohybu a tance, kterými obohacuji svou praxi i práci se studenty.

 

Zaměřuji se především na individuální práci se studenty, na míru šité sestavy a citlivé provázení studentů na jejich vlastní jógové cestě. Soustředím se na pěstování vnímavosti studentů k sobě samotným skrze jógovou praxi.

 

 

Mým velkým přáním je, abych na lekcích lidem předávala radost ze života, z poznávání, ze zkoušení, zkoumání, hraní si, experimentů... Nemám touhu naučit lidi něco "správně", jak si často pod pojmem jógová terapie představují - tzv. správné dýchání, správný pohyb, správně provedenou pozici. Mým záměrem je tříbit v sobě i lidech okolo vnímavost k sobě i životu. Chuť se zájmem, hravostí, lehkostí, otevřeností a současně klidnou, soustředěnou pozorností v první řadě zakoušet, cokoli se právě děje - se vším všudy. A učit se z toho, tvořit si svůj vlastní styl a být si svým vlastním učitelem, který pak díky vnímavosti, toleranci, otevřenosti a upřímnosti k sobě je schopen totéž zažívat a projevovat i k ostatním. Asi by se to dalo pojmenovat i jako radost a odvahu být tím, kým skutečně jsme právě teď - v pohybu, dechu, myšlenkách, prožitcích.

bottom of page