Letní minikurz
Na vlně dechu: ranní aštanga

středa  7:30 - 8:30

29.7. - 12.8.2020

minikurz 3 lekce - lze i jednotlivě

Alice Červinková

Léto 2020

Tradičně se aštanga praktikuje ráno, dynamické cvičení rozproudí v těle energii a látkovou výměnu a propojení pohybu a dechu přispěje ke klidné a vyrovnané mysli.
Hlavní osou kurzu je souběžné hledání stability a lehkosti v pozicích i v pohybu (vinjása) a vědomá práce s dechem. Lekce otevíráme cvičením, které probudí tělo a dech a pak přecházíme k pozdravům slunci a dalším pozicím. Studenti si postupně osvojují samostatné cvičení pozdravů slunci, které si tak mohou přizpůsobit svým individuálním možnostem a postupně rozvíjet a prohlubovat ve svém tempu.
Aštanga jóga patří mezi fyzicky náročnější dynamické směry jógy, typická je pro ní plynulost a krátké výdrže v pozicích. Díky principům aštanga jógy jsou tyto výdrže (na 5 dechů) dostatečné k tomu, aby jógové pozice měly účinek na celý organismus.
Aštanga jóga je ucelený jógový systém, který je postavený na sériích jógových pozic - v tomto kurzu budeme praktikovat první sérii (joga čikitsa, jógová terapie), která je zaměřená na odstranění páteřních bloků a rozvoj tělesné síly a pružnosti. Aštanga jóga vede k dosažení tělesné rovnováhy a vnímavosti k vlastnímu tělu.

 cena kurzu:  480 KČ (3 lekce)  cena včetně DPH

Možný vstup i jednotlivě - 190 Kč /lekce 

 

Přihlašujte se prosím přes následující odkaz: 

Letní minikurz Na vlně dechu : ranní aštanga