top of page
iff-archive_modern-photos-022-highres.jpg
RANNÍ FELDENKRAISOVA METODA: Pohybem k sebeuvědomění - lekce zaměřené na trup - jeho sílu a ohebnost
NA ŽIVO (LETNÁ, ulice Milady Horákové, PRAHA 7) nebo ON-LINE

STŘEDA 08:30 - 09:30

7.9. - 14.12.2022

lekce se nekoná 29.8. 2022 z důvodu státního svátku 

Veronika Švecová

Snad každý z nás se v životě několikrát dozvěděl, že naše držení těla není ideální. Ohledně naší postůry a nastavení našeho trupu běžně dostáváme (a často i vnitřně sobě udělujeme) mnoho rad a pouček - "Seď rovně", "Nehrb se", "Ramena dozadu" a mnoho dalších. Často se těmito nápravami znehybníme a dostaneme do ještě většího napětí nebo bolesti. 
Na naší pozici trupu a nošení těla určitě záleží - buď může příspívat k našemu volnému a příjemnému pohybu nebo naopak k neefektivnímu a často i bolestivému nastavení trupu. 
V tomto kurzu Feldenkraisovy metody budeme objevovat dynamické i statické propojení mezi naší hlavou, hrudníkem a pánví.
Prostřednictvím lekcí se nám bude nabízet objevit "držení" a postůru trupu, která není založená na vytvoření "sevřeného korzetu", ale na způsobu napřímení, které má kvality uzemněnosti a uvolněnosti. 
Lekce jsou vhodné pro všechny, není nutné mít zkušenost s Feldenkraisovou metodou.
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ anebo co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

- cena kurzu na živo: 3010 Kč / 14 lekcí (lekcí se budete účastnit na živo na Letné, budete mít možnost připojit se eventuálně on-line a budete mít přístup k nahrávkám lekcí)

- cena kurzu on-line: 2730 Kč / 14 lekcí (lekcí se budete účastnit přes platformu ZOOM a budete mít přístup k nahrávkám lekcí)

 

Studenti mohou využít po dobu trvání kurzu individuální lekce Feldenkriasovy metody (Funkční integrace) s Veronikou za zvýhodněnou cenu. Pro více informací prosím volejte Veronice na 723 641 948. 

Bojíte se registrovat na živé lekce z důvodu "lockdownu"?

V případě, že vláda omezí či zruší možnost skupinových lekcí, budete si moci vybrat, zda Vám bude vrácena poměrná částka za nevychozené lekce nebo v případě zájmu přejdete na on-line výuku. 

Pro více informací využijte telefonický nebo emailový kontakt. 

bottom of page