top of page
Skály-of-Balance
ROVNOVÁHA - série on-line miniworkshopů Feldenkraisovy metody

NE 18:00 - 20:00

neděle 25.4., neděle 2.5., neděle 9.5.

Veronika Švecová

 

Rovnováhu zakoušíme na úrovní mentální, emoční a fyzické. Z hlediska pohybu těla (a v jistém smyslu i mysli a emocí) je rovnováha stavem neustálého dynamického vyvažování, přelévání váhy a kolísáníSchopnost vyvažovat a balancovat je zásadní pro náš každodenní život (v jakékoliv životní etapě) i všechny sportovní aktivity. 
 
Tyto tři nedělní setkání budou prostorem, kde téma rovnováhy rozvedeme a prožijeme v akci a a v pohybu v různých situacích (na zemi, v sedě, a později i ve stoje).
Nedělní setkání bude trvat 12O minut a bude se skládat z krátkého představení tématu rovnováhy a jejich souvislostí z pohledu pohybu Feldenkraisovy metody, ze 2 lekcích "Pohybem k sebeuvědomění" a případné diskuze. 
Počet studentů je limitovaný (max. 18 účastníků). 
Po každém setkání budou zaregistrovaným účastníkům zaslány nahrávky a krátký text, nahrávky budou účastníkům k dispozici 4 měsíce od konce této série (tj do 1.8. 2021). 
CO JE FELDENENKRAISOVA METODA
Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

bottom of page