MALY KURZ JT PRO POKROCILE s LUCII
top of page
iff-archive_modern-photos-020-highres.jpg

FELDENKRAISOVA METODA
téma: s lehkou hlavou

ÚTERÝ 17:45 - 18:45
kurz na živo
s Veronikou Švecovou
25.4. - 13.6. 2023

Naše oblast krku a ramen je zvlášť citlivou a náchylnou oblastí, která má tendenci kumulovat napětí. Souvisí to s vystavením velkého množství stresu (a naší fyziologickou reakci na něj) a nevhodné pohybové návyky.
Obdobně hlavu nemáme tendenci vnímat a hýbat jí jako by by byla součást naší páteře - často ji pohybově oddělujeme od zbytku našeho trupu a naše hlava nás "předchází" a neseme ji s velkou tíhou. 
V tomto kurzu Feldenkraisovy metody budeme objevovat, jaké je to pohybovat s hlavou a krkem s lehkostí a budeme odstraňovat někdy i roky trvající napětí a bolest krční páteře a hlavy.
Předchozí zkušenosti s FM nejsou nutné, tento kurz navštěvují začátečníci i ti, kteří mají s metodou zkušenosti.
Kurz je díky charakteru a flexibilitě lekcí vhodný i pokud máte nějaké pohybové omezení nebo obtíže.
V případě nejasností můžete vhodnost konzultovat emailem (info@akasha.cz). 
 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

  • cena on-line kurzu (8 lekcí) : 1760 Kč

  • kurz probíhá na adrese Vinařská, Praze 7 Letné,

  • všichni kurzisté mají přístup k nahrávkám po celou dobu trvání kurzu a další 1 měsíc po jeho skončení

Chcete zjistit, zda je kurz pro Vás vhodný nebo máte nějaké jiné otázky?

 

Prosím neváhejte psát in info@akasha.cz nebo volejte na 723 641 948

bottom of page