20190821_201639.jpg

Jitka Janešová

Jóga je pro mne cestou, na které je stále co objevovat.

 

Má cesta k józe začala před 10 lety, stále jsem na začátku této cesty poznání. Jóga je součástí mého života, učí mě být více v souladu, žít svobodněji, opravdověji a radovat se. Vnímám studium a učení jógy s pokorou a radostí a takto se ji snažím šířit kolem sebe, jak dospělým tak dětem. Předávat jógu druhým je pro mne jeden ze způsobů, jak lidem pomáhat k celkové vitalitě, objevování vnitřního klidu a sebe samých.

Jsem certifikovanou lektorkou hathajógy, jin jógy, hormonální jógové terapii pro ženy a muže a dětské jógy.

Za své jógové studium a prameny inspirace vděčím různým učitelům a milým lektorům: Dalibor Štědroňský, Alon Shmilevich, Shakti a Maheshwara Lehner, Dinah Rodrigues, Petra Špindlerová, Marcela Mikešová.

Mou vášní je také cestováni ( v poslední době Indie) a poznávání nových míst, malování ve všech svých podobách či toulky přírodou.

Dětská jóga: Miluji děti a jógu, obojí je moje srdcová záležitost. Vnímám ji jako velice prospěšnou pro dítě v každém věku. Rozvíjí jejich fantazii, zlepšuje koncentraci a vnímavost, protahuje a posiluje tělo. Učí děti spolupracovat a naslouchat jiným. Jako studentka jsem vedla řadu dětských táborů a aktivit pro děti různých věkových skupin. Děti vnáší do lekcí hravost, jejich bezprostřednost a otevřenost. Mým záměrem je učit děti hrou, příkladem a přirozenou formou v nich rozvíjet zdravé pohybové návyky a radost ze cvičení samotného. Jsem velice ráda za spolupráci s nadačním fondem YogaHelp, pod jehož záštitou lektoruji lekce dětské jógy pro děti předškolního věku a děti prvního stupně ZŠ.