Jin jangové plynutí

pondělí 18:15 - 19:30

1.dubna - 24.června 2019 (nekoná se 22.4.)

Eva Horynová

 

Pří)jemné jin jangové plynutí – jemné, svěží a hravé jógové protahování. Někdy více, někdy méně, podle chuti….však pro radost, klid, odpočinek, úsměv, s pozdravy Slunce, s jinovými pozicemi a šavásánou pro spokojenost na těle i duchu. S úsměvem se těším. Jóga, kterou praktikuji sama i s vámi. ​

Jemně dynamická jóga je vhodná pro každého, kdo má chuť se s lehkostí protáhnout, zahřát, zpevnit tělo, poznat praxi dechových technik a meditace, občas se zasmát, zastavit a vnímat svoje já. Na závěr každé lekce je klidová pozice, relaxace, aby si tělo odpočinulo a vrátilo se s radostí do tempa dne. Jemně dynamická jóga je vhodná pro začátečníky, i pokročilejší, pro jakoukoli věkovou skupinu, lidi s menším omezením pohybu. ​ Jin jóga je ideálním doplňkem dynamičtější, jangové jógy, avšak z vlastní zkušenosti vnímám, že může být praktikována i zcela samostatně. Dynamikou může být i vaše každodenní chůze, či občasné procházky. Je jógou intenzivní a velmi procítěnou. Oproti dynamickému cvičení je praktikování jin pomalé, obvykle se pozice, všechny na zemi, drží 3 až 5 minut. Důvod je ten, že tento druh jógy je zaměřen především na části středu našeho těla, to znamená kosti, pojivovou tkáň, především oblast pod koleny a nad pupkem. Delší výdrž je zde držena z toho důvodu, abychom dokázali v klidu a velmi jemně uvolňovat svaly v částech těla, na kterých chceme pracovat. Tím nevědomě pomáháme naší pojivové tkáni, aby byla vyživena a udržována v dobré formě. Je blahodárná na flexibilitu kloubů, uvolňuje přebytečné napětí v těle, zklidňuje mysl, učí nás správnému dechu, vyrovnává v nás energie, které jsou součástí jin a jang strany našeho bytí, posiluje imunitu, podporuje energii v těle a je osvěžující a zdravá především pro oblast kyčlí a bederní páteře. Vzhledem k dlouhým výdržím je výborným předstupněm pro meditaci, která je pro naši duši, i v podobě samotného 3-5minutového yinového cviku důležitá a blahodárná. Pro mne samotnou je yin jóga radostí a klidným uvolněním v pěně dní.

Yin yangové plynutí je lehkým a příjemným propojením. Potěšením je, když necháte na hodinách prostor sami sobě a svému vlastnímu vnímání, naslouchání, dýchání pro svou vlastní spokojenost. Naše společné jógování by mělo býti o radosti z pohybu i odpočinku. Ráda jsem průvodcem, který na konci hodiny vidí tváře s úsměvem.

Těším se na vás. Eva

 

Kurz je možný navštívit i jednotlivě bez rezervace, není-li kapacita naplněna viz označení lekce v rozvrhu.

Kurz:        12 lekcí / 190 Kč/lekce

Drop in:     230 Kč  

2.280  Kč

Please reload

jaro 2019

Ceny  jsou uvedeny  včetně DPH

Kamenická 2 - Praha 7

vchod za rohem z ulice Kostelní

 

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

napište nám na info@akasha.cz

(dotazy, zařazení do mailling listu, informace o kurzech)

tel.:  723641948

​© Copyright 2013 Akasha Studio.