Irena Mrázková
 

 

S jógou jsem se poprvé seznámila v 17 letech. Díky panu Jiřímu Čumpelíkovi a jeho individuálnímu přístupu i skupinovým lekcím jsem pochopila, že bez každodenního vědomého cvičení svoji skoliozu nezkompenzuji. Právě využívání pranajámy a každodenní cvičení se staly nedílnou součástí mého dalšího života. A ačkoliv jsem z jógové cesty několikrát sešla, vždy jsem se vrátila. Naposledy v roce 2009 jsem se pokorně vrátila k józe po špatně provedeném tanečním cvičení, kdy jsem nemohla ani sedět a vleže jsem nebyla schopná zvednout nohy. Zpočátku pomocí dechu a jemných průpravných technik jsem pomalu začala znovu cvičit a zároveň se zajímat o další jógové stupně.

 

V roce 2011 jsem převzala vedení cvičení v naší obci a začínala jsem s 2 hodinami týdně. Stále jsem ale hledala, kam svou jógovou praxi nasměrovat, proto jsem absolvovala výuku hatha yoga teacher Yoga Alliance v délce 240 h.

 

V současné době má v naší obci 5 lekcí od dynamických po jemnou jógu. Samostatnou kapitolou je jóga pro seniory, kde se scházejí senioři od 65 do 82 let a kde se věnujeme hodně pranajámě, nácviku koordinace, udržení rozsahu pohybu kloubů, protahování.

 

Protože vedu hodiny na malé obci, je tu vice než jinde nutnost improvizace v hodinách podle složení klientů, tak aby z hodiny odcházeli spokojeni všichni, Jiné jógové studio tu není. Mám radost z toho, že se naše vesnická jógová komunita rozrůstá, že se k nám lidé vracejí a chodí si zacvičit a věnovat alespoň chvilku pozornosti přítomnému okamžiku a sami sobě. Z každé hodiny odcházím s pocitem, že jsem část energie a zkušeností předala a zároveň získala.

 

Absolvované semináře: Prána Flow joga – Katarína Mikulandová

Jóga porio seniory – Katarína Mikulandová

Jóga pro zdravá záda – MUDr. Aneta Králová

Všechny semináře – Lucie Königová