MALY KURZ JT PRO POKROCILE s LUCII
top of page
feldenkraisova metoda kycle ramena.jpg
FELDENKRAISOVA METODA: Pohybem k sebeuvědomění - lekce zaměřené na sílu (aneb síla v pohybu)
on-line kurz (platforma ZOOM)

PO 19:30 - 20:30

4.10. - 12.12. 2021

Veronika Švecová

Častokrát si sílu spojujeme se schopností našich svalů uzvednout nějaký předmět nebo intenzivním zatnutím a znehybněním. Síla ale nevzniká z objemu svalové hmoty, ale z vhodné koordinace a rozložení pohybu. V těchto lekcích Feldenkraisovy metody budeme objevovat sílu jako kombinaci minimálního úsilí a maximální účinnosti v různorodých pohybových situacích. 
Kurz je vhodný pro začátečníky (nemáte zkušenost s Feldenkraisovou metodou) i mírně pokročilé (máte již nějakou zkušenost). 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

na lekce lze docházet i jednotlivě (pro více informací pište na info@akasha.cz)

  • cena on-line kurzu: 1870 Kč / 11 lekcí

  • všem kurzistům jsou k dispozici audio nahrávky z lekcí po dobu trvání a kurzu a cca 1 měsíc po jeho skončení

Studenti mohou využít po dobu trvání kurzu individuální lekce Feldenkriasovy metody (Funkční integrace) s Veronikou za zvýhodněnou cenu. Pro více informací prosím volejte Veronice na 723 641 948. 

 

PODZIM  2021
ON-LINE

bottom of page