MALY KURZ JT PRO POKROCILE s LUCII
top of page
iff-archive_modern-photos-056-highres.jp
FELDENKRAISOVA METODA: Pohybem k sebeuvědomění - lekce zaměřené na páteř

PO 19:45 - 20:45

5.10. 2020 - 18.1. 2021 (lekce se nekonají 16.11., 21.12. a 28.12.) 

Veronika Švecová

 

Naše páteř má velký potenciál pohybu a také smyslového vnímání. Obojí je častokrát utlumeno jednostraným zatížením našich zad a z toho plynoucí "znecitlivění" nebo přetížení některých segmentů páteře na úkor jiných.
S pomocí Feldenkraisovy metody můžete svým zádům ulevit od bolesti či napětí a navrátit páteři přirozenou pohyblivost a živost po celé její délceLekce jsou vhodné pro všechny, kteří chtějí podpořit pružnost a stabilitu páteře bez bolavého strečování a úmorného posilování
 
Kurz je vhodný pro začátečníky (nemáte zkušenost s Feldenkraisovou metodou) i mírně pokročilé (máte již nějakou zkušenost). 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

na lekce lze docházet i jednotlivě (cena je pak 230 Kč za lekci), na lekci lze použít akáší kartu (na lekce 75 min)

  • cena kurzu: 2470 Kč / 13 lekcí

  • cena on-line kurzu 2100 Kč: kurz probíhá on-line prostřednictvím přenosu skrz aplikaci ZOOM. Více informací zde nebo na info@akasha.cz

  • všem kurzistům jsou k dispozici audio nahrávky z lekcí po dobu trvání a kurzu a cca 1 měsíc po jeho skončení

 

Podzim  2020

bottom of page