top of page
iff-archive_modern-photos-043-highres.jp
RANNÍ FELDENKRAISOVA METODA: Pohybem k sebeuvědomění - lekce zaměřené na dech

ST 8:30 - 9:30

7.10. 2020 - 20.1. 2021 (lekce se nekoná 28.10., 23.12. a 30.12.) 

Veronika Švecová

 

Dech je základním a zásadním pohybem našeho těla a života. Vypovídá o našem zdraví, naší náladě a také o našem svalovém napětí / uvolnění. V kurzu nebudeme hledat ten "správný" a "jediný" způsob jak dýchat, ale budeme systematicky a hravě s dechem pracovat v pohybových souvislostech celého těla a mysli, tak abychom dýchání navrátili svobodu a přirozené plynutí. 
V těchto ranních lekcí Feldenkraisovy metody budeme zkoumat jak náš dech:
  • souvisí s pohybem našich končetin a páteře
  • je ovlivněn hrudníkem, hrdlem a tváří
  • souvisí s uvolněním bránice a pánve
Kurz se hodí pro ty, kteří nemají i mají zkušenost s Feldenkraisovou metodou a kteří chtějí přirozeně podpořit svoje dýchání, pružnost a stabilitu celého těla a vyladit se po ránu. 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

na lekce lze docházet i jednotlivě (cena je pak 230 Kč za lekci), na lekci lze použít akáší kartu (na lekce 75 min)

  • cena kurzu: 2470 Kč / 13 lekcí

  • cena on-line kurzu 2100 Kč: kurz probíhá on-line prostřednictvím přenosu skrz aplikaci ZOOM. Více informací zde nebo na info@akasha.cz

  • všem kurzistům jsou k dispozici audio nahrávky z lekcí po dobu trvání a kurzu a cca 1 měsíc po jeho skončení

 

Podzim  2020

bottom of page