top of page
FeldenkraismethodcoverimagecArtistCommons_edited.jpg
FELDENKRAISOVA METODA: Pohybem k sebeuvědomění - lehkost a síla (v) pohybu 
on-line kurz (platforma ZOOM)

PO 19:30 - 20:30

9.1. - 3.4. 2023 

Veronika Švecová

Každý náš pohyb je hrou mezi lehkostí a silou, ale často jsou naše pohyby zatížené zbytečným a "naučeným" úsilím. Toto nadužívání (a vlastně nepochopení!) síly vede k tělesnému i mentálnímu vyčerpání, bolesti, přetěžování určitých oblastí a pohybové neefektivnosti. 
Lekce Feldenkraisovy metody dokáží zlepšit pohybovou koordinaci a vyvážit užití síly nalezením rovnováhy mezi uvolněním a napětím. Navrací nás k radostnějšímu a plynulejšímu pohybu v každodenním životě, chůzi, sportu.... 
 
V tomto zimním běhu kurzu budeme objevovat spojení mezi našim dechem, svalovým napětím, úsilím, gravitací a lehkostí
Předchozí zkušenosti s FM nejsou nutné, kurz navštěvují začátečníci i ti, kteří mají s metodou zkušenosti,
Kurz je díky charakteru a flexibilitě lekcí vhodný i pokud máte nějaké pohybové omezení nebo obtíže.
V případě nejasností můžete vhodnost konzultovat emailem (info@akasha.cz). 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

na lekce lze docházet i jednotlivě (pro více informací pište na info@akasha.cz)

  • cena on-line kurzu: 2535 Kč / 13 lekcí

  • všem kurzistům jsou k dispozici audio nahrávky z lekcí po dobu trvání a kurzu a cca 2 měsíce po jeho skončení

Studenti mohou využít po dobu trvání kurzu individuální lekce Feldenkriasovy metody (Funkční integrace) s Veronikou za zvýhodněnou cenu. Pro více informací prosím volejte Veronice na 723 641 948. 

 

ZIMA  2023
ON-LINE

bottom of page