top of page
iff-mod-2014-020-gold-l1_edited.jpg
iff-mod-2014-051-gold-l1.jpg
RANNÍ FELDENKRAISOVA METODA: Pohybem k sebeuvědomění - lekce zaměřené na ramena, šíji a paže 
NA ŽIVO (LETNÁ PRAHA 7) nebo ON-LINE

ST 19:15 - 20:15

8.9. - 15.12. 2021 

lekce se nekoná 17.11. z důvodu státního svátku

Veronika Švecová

 

 
Oblast krku, šíje a ramen je jednou z částí našeho těla, kde pociťujeme ztuhlost, nepohodlí a případně i bolest. Do jejich stavu se promítá to, jak neseme světem naši hlavu ( případně i to, co si v ní neseme : ), a dále vztah mezi hlavou, hrudníkem a pánví. Ztuhlý krk a ramena nás mohou omezovat při práci, sportu a běžném životě. Lekce Feldenkraisovy metody mohou objevit a přenastavit pohybové stereotypy (které jsou často příčinou opakujících se problémů a stažení) a přinést oblasti krku a ramen úlevu a lehkost.  
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ anebo co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

- cena kurzu na živo: Kč / 14 lekcí (lekcí se budete účastnit na živo na Letné, budete mít možnost připojit se eventuálně on-line a budete mít přístup k nahrávkám lekcí)

- cena kurzu on-line: 2380 Kč / 14 lekcí (lekcí se budete účastnit přes platformu ZOOM a budete mít přístup k nahrávkám lekcí)

 

bottom of page