MALY KURZ JT PRO POKROCILE s LUCII
top of page
feldenkraisova%20metoda%20foto_edited_ed
RANNÍ FELDENKRAISOVA METODA (ON-LINE): Pohybem k sebeuvědomění - lekce zaměřené na kyčle a ramena

ST 8:30 - 9:30

10.2.- 14.4. 2021 

Veronika Švecová

 

V tomto cyklu ranních lekcí Feldenkraisovy metody budeme objevovat naše "kořenové" klouby - ramena a kyčle. Tyto klouby rámují náš trup a jejich interakce ovlivňuje pohyblivost naší páteře a hrudníku. Přijďte zakusit, jaké je to pohybovat se s lehkostí!
 
V těchto ranních lekcí Feldenkraisovy metody budeme zkoumat :
  • jak dokážeme vnímat a cítit oblast ramenou a kyčlí
  • jak souvisí pohyb v kyčlích s pohybem ramenou a naopak
  • propojení páteře s kyčlemi a rameny
Kurz se hodí pro ty, kteří nemají i mají zkušenost s Feldenkraisovou metodou a kteří chtějí přirozeně podpořit pružnost a stabilitu celého těla, zlepšit svůj pohyb a vnímání a vyladit se po ránu. 
O FELDENKRAISOVĚ METODĚ aneb co to vlastně je? : 
  • Feldenkraisova metoda ve formě skupinových lekcí je označována jako “Awareness Through Movement®” (Pohybem k sebeuvědomění). Lekce jsou založené na slovních pokynech, které navádějí k individuálnímu prožití, zkoumání a provedení pohybu. Důraz se klade na objevení a objasnění nějaké pohybové funkce, kterou v kontextu každodenního života nevnímáme, protože se pohybujeme více “automaticky” a “nevědomě”.

  • Feldenkraisova metoda je velice systematickou pohybovou metodou (lekce jsou sestaveny až s “matematickou” pečlivostí), která ale zároveň klade důraz na individuální prožitek a vede k větší vnímavosti a citlivosti.

 

  • Lekce jsou vhodnou pohybovou aktivitou v případě pohybových obtíží, menších zranění a chronické bolesti. Jsou také skvělým doplňkem pro sportovce, tanečníky, herce, hudebníky a vůbec pro všechny, kteří mají chuť se pohybovat s větší lehkostí a bez zbytečného úsilí.

 

  • Lekce jsou svým charakterem meditací v pohybu a krásně ilustrují, že větší fyzické pohodlí vede k většímu psychickému klidu a pohodě!

 

na lekce lze eventuálně docházet i jednotlivě (pro další informace pište na info@akasha.cz)

  • cena on-line kurzu: 1700 Kč / 10 lekcí (kurz probíhá prostřednictvím aplikace ZOOM)

  • všem kurzistům jsou k dispozici audio nahrávky z lekcí po dobu trvání a kurzu a cca 1 měsíc po jeho skončení

 

Jaro  2021 

ON-LINE

bottom of page