Eva Horynová

 

 

Na těchto řádkách bych chtěla říct několik krátkých vět o sobě a lehce se vám představit. Jsem vaším průvodcem v hodinách mému srdci velmi blízké jin jógy. Učím také  jemně dynamickou hathajógu, seniorské a občas dětské lekce.

 

Sama osobně nemám příliš v oblibě častá pojmenování a halení jógy do barevných a tajuplných názvů, neboť každý učitel je svým způsobem jedinečný a v menší či větší míře přináší svůj osobitý styl, který se potom stává jím představovanou jógou. Cítím, že čím dál tím více je to i cesta má. Neustálé a postupné objevování nových míst, možností a přístupu k tělu, dechu, k sobě. V jednotlivých hodinách se snažím o terapeutický přístup k vám ve smyslu toho, abyste se cítili na těle i v mysli v bezpečí a mohli odcházet s úsměvem na tváři.

 

Není proto prioritou mého krátkého psaní zahltit vás spoustou vět a slov, o mém přístupu k vedení společné praxe, nejvíce se sami dozvíte na samotných hodinách, kde se všechno jógování tvoří.

 

Jsem certifikovanou lektorkou hathajógy a yin jógy a mými drahými učiteli jsou v prvé řadě Lenka Robinson a Sebastian Pucelle, inspiraci mi přinášejí Lucie Konigová, Maya Fiennes, Sarah Powers, Bernie Clark, Donna Farhi a několik dalších, především díky navštěvování různých workshopů, učitelských kurzů pro osvěžení a radost z jógování. Tím vším je v neposlední a v první řadě práce s lidmi.

 

Mimo jógovou praxi se věnuji práci v oboru dějin umění. Momentálně dokončuji své doktorské studium na Univerzitě Karlově, pracuji na výtvarných projektech a píši knihy. S radostí a láskou pečuji o svého několikaměsíčního syna, ráda chodím po horách a nejen tam se svým drahým mužem, dýchám mořský vzduch, čtu knihy, listuji v mapách, cestuji po známých i neznámých místech, studuji jazyky, koukám po světě a raduji se ze života.