Ashtanga vinyasa jóga je ucelený systém jógy založený na pevně daném pořadí ásán, mezi kterými se plynule přechází v souladu s dechem. Lekce jsou zaměřeny na osvojení a rozvíjení první série astanga vinyasa jógy.

 

První série - tzv. jóga čikitsa (jógová terapie), je zaměřena především na odstranění páteřních bloků, hledání a rozvoj tělesné síly a pružnosti. Tyto účinky nejsou cílem praxe ashtanga vinyasa jógy, ale prostředkem k dosažení tělesné rovnováhy a zvýšené vnímavosti k vlastnímu tělu.

Ashtanga jóga

lekce v akashe

Ranní lekce

 

Středa 

7:15-8:30 Ranní ashtanga pro začátečníky a mírně pokročilé/Alice

V kurzu se seznámíte se  základy ashtangy. Naučíte se pozdravy slunci, základní stojné pozice a začátek první série. Tento kurz je určen pro ty, kdo chtějí začít s jógou a získat systematické základy, tak pro ty, kdo jógu již cvičí, ale chtěli by své znalosti ukotvit a prohloubit.

 

Pátek

7:00-9:00 Mysore/Alice

 

 

Odpolední a večerní lekce

Pondělí 18.15.-19.45/ Martin

Lekce, která vychází převážně z první série, bude každý týden jiná, sledující různé možnosti přístupu k ásánám a jejich hlubšímu zkoumání. Spíše ale půjde o obohacení celkového přístupu ke cvičení – „Aha, jde to i jinak.“ Lekce na sebe nebudou navazovat, takže můžete přijít kdykoliv. Pro další informace pište na wagemart@gmail.com.

 

Středa 19.00-21.00 Mysore/Alice

Uzavřený kurz mysore pro začátečníky i pokročilé praktikující.

 

 

Čtvrtek 17:45-19:15 Základy jógy/Alice

Základy ashtangy je kurz určený začátečníkům a mírně pokročilým praktikujícím. Kurz je zaměřený na pozvolný a soustředěný vstup do první série ashtanga jógy (v lekci procházíme první sérií do navásány a osvojejme si i základy balancování na rukou).

 

 

Neděle 17:45-19:15 První série "revisited"/Alice

Kurz je určený těm, kteří mají již zkušenost s ashtangou nebo s jiným druhem dynamické jógy a mají chuť své znalosti uspořádat a dále prohloubit. Kurz je zaměřený na prohloubení první série ashtanga jógy. Zaměříme se na jednotlivé pozice a dovolíme si přezkoumat to, jakým způsobem do jednotlivých pozic vstupujeme a jakým způsobem je zaujímáme.