zac obraz 3.jpg
kurz Jemná vinjása jóga : asána jako cesta

kurz pro mírně pokročilé a pokročilé

středa 17:30-18:45

5.1. - 9.3. 2022

Veronika Švecová

Jógová pozice přesahuje statické setrvání v nějakém tělesném tvaru. Pokud nám jde v józe o správné zaujímání pozic, znehybnění v nějakém ideálním snímku, můžeme se tím ochuzovat  o nenahraditelný proces postupného pohybového zkoumání, v kterém se určité pozici přibližujeme a také vzdalujeme. Často jógovou klikatou cestou a malými pohybovými experimenty přijdeme jógové pozici lépe "na kloub", než když volíme přímou cestu.

V tomto kurzu budeme hravě objevovat různé současné jógové pozice díky somatické práci (především Feldenkraisově metodě), která ve svém jádru klade důraz na cestu než na cíl.

 

Z takto obohacené jógové praxe můžeme čerpat zdravotní přínos jógové praxe, hravost a přirozenou všímavost a laskavost.  

V lekcích budeme objevovat cestu k pozicím (asánám):

  • předklonů (na zemi - pozice kleští)

  • balančním pozicích na rukách (pozice vrány)

  • silové pozice (prkno, klik a variace)

  • rotací (stojné rotační pozice - rotační trojúhelník apod)

  • inverzí (pozice svíčky)

  • záklonů (luk na břiše, velbloud)

  • a další dle naladění skupiny

 

Kurz je určen pro mírně pokročilé (zkušenost s jógovým cvičením) a pokročilé. V případě dotazů prosím piště na 723 641 948.

 

Studentům obou typů kurzů (na živo i on-line) budou k dispozici materiály k domácí praxi formou záznamů z lekcí. 

- cena kurzu na živo: 2300 Kč / 10 lekcí (lekcí se budete účastnit na živo na Letné, budete mít možnost připojit se eventuálně on-line a budete mít přístup k nahrávkám lekcí)

- cena kurzu on-line: 2100 Kč / 10 lekcí (lekcí se budete účastnit přes platformu ZOOM a budete mít přístup k nahrávkám lekcí)

 

Studenti mohou využít po dobu trvání kurzu individuální lekce Feldenkriasovy metody (Funkční integrace) s Veronikou za zvýhodněnou cenu. Pro více informací prosím volejte Veronice na 723 641 948. 

 

                    

Bojíte se registrovat na živé lekce z důvodu "lockdownu"?

V případě, že vláda omezí či zruší možnost skupinových lekcí, budete si moci vybrat, zda Vám bude vrácena poměrná částka za nevychozené lekce nebo v případě zájmu přejdete na on-line výuku. 

Pro více informací využijte telefonický nebo emailový kontakt.