Anatomie a poezie pohybu: aštanga pro všechny

čtvrtek 17:45 - 19:15

9.ledna - 26.března 2020

Alice Červinková

 

 

Tento kurz je určený všem, které zajímá rozhýbaná a silověji zaměřená jóga, ale zároveň chtějí od pohybu víc, než si „dát do těla“. Osu kurzu budou tvořit aštangové série (sekvence pozic, mezi kterými se přechází v rytmu dechu).

V pozicích i v přechodech mezi pozicemi budeme hledat jasnost, jednoduchost a lehkost. Složitější pozice a přechody mezi pozicemi budeme stavět postupně, každý podle toho, kam ho tělo pustí. Kurz je tedy vhodný pro všechny stupně pokročilosti.

V kurzu budeme kromě aštangy pracovat s dalšími přístupy, které nabízejí pochopení pohybu skrze prožitek, vydáme se mimo jiné do světa anatomie a biomechaniky, ale ne proto, abychom si odnesli poznatky o tom, kde se nachází který sval, ale proto, abychom prozkoumali propojení mezi jednotlivými částmi těla, které pak můžeme přenést do komplexnějších pozic a přechodů mezi pozicemi (a samozřejmě také do každodenního života). 

Když probudíme tělo skrz zkušenost a pozornost a ne mechanický procvičovací přístup, tak jógové pozice a pohyb spíše zakoušíme než provádíme a tady přichází ke slovu poezie pohybu. Nejde o to se nastavovat do „vysněných“ tvarů a soukat se do pozic jako do o číslo menších šatů. Pozice spíše pozveme do těla, pomůžeme jim vědomě vedeným pohybem a dechem, aby se tam rozprostřely. Tím vším zostříme svou vnímavost, protože všechno, čeho jsme si vědomi, zároveň cítíme. Cítění je totiž nejen něco, co máme (mám nějaký pocit), ale zároveň něco, co jsme. Naše celá zkušenost o nás samotných je totiž především pociťovaná, ať už v rovině fyziologické, psychologické či emocionální.

Kurz je možný navštívit i jednotlivě bez rezervace, není-li kapacita naplněna,  viz označení lekce v rozvrhu.

Kurz:         12 lekcí / 210 Kč/lekce

Drop in:     230 Kč 

2.520 Kč

Please reload

zima 2020

Ceny  jsou uvedeny  včetně DPH

Kamenická 2 - Praha 7

vchod za rohem z ulice Kostelní

 

  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle

napište nám na info@akasha.cz

(dotazy, zařazení do mailling listu, informace o kurzech)

tel.:  723641948

​© Copyright 2013 Akasha Studio.